Digikoristusnädal 2023: 1. päev

Ava ebavajalik uudiskiri ja otsi algusest või lõpust üles link „Unsubscribe“, „Loobu uudiskirjast“ või „Ma ei soovi enam e-kirju saada“. Kui meililistist loobumiseks linki ei leia, palu listihaldajal end eemaldada. Vaata ka e-postkasti prügikasti, sealt leiad juba kustutatud tüütud reklaamkirjad üles, et neist loobuda.

📧

Rohkem ruumi võtavad postkastis manustega kirjad, eriti fotod, filtreeri need välja, sorteeri ja võimalusel kustuta. E-postkastides leiad menüüst välja, kus saab otsinguvalikutes valida „sisaldab manust“ või „reasta suuruse järgi“. Käi läbi nii saadetud kui ka saabunud kirjade kaust. Otsingu kaudu leiad märksõnadega üles vanad reklaamid, uudis- ja infokirjad, jne, mille saad korraga ära kustutada. Lõpuks tühjenda ka oma prügikast.

📧

Kui sulle tulevad e-kirjadena tüütud sotsiaalmeedia kontode teavitused, siis tühista nende saatmine. Facebooki ja Instagrami e-kirja teavitused saab välja lülitada: Sätted – Teated – Teavituste seaded või Settings – Notifications.

📧

👉 𝗞𝗮𝘀 𝘁𝗲𝗮𝗱𝘀𝗶𝗱?

E-kirjade saatmisel on samuti keskkonnamõju – saates ühe aasta jooksul palju suurte manustega kirju ja jättes need postkasti alatiseks alles, võrdub see iga aasta autosõiduga ühest Eesti otsast teise. 2022. aastal saadeti maailmas ühes päevas üle 330 miljardi e-kirja, neist avati vähem kui 20%. E-postkastide sisusid hoiustatakse serveriruumides või hiigelsuurtes andmekeskustes, mille toite- ja jahutussüsteemid tarbivad pidevalt energiat.