Digikoristusnädal 2023: 6-7. päev

Oled olnud tubli, digikoristusnädal on peaaegu läbi – lõpeta see tagasivaatega. Nädala lõpus koosta enda jaoks ülevaate nutitelefonis viibitud ajast – vali Seaded – Rakendused – Ekraaniaeg ning kirjuta välja, kui kaua kaua selle nädala jooksul telefonis tegutsesid ja mis rakendusele kõige rohkem aega kulus. Kas see on rohkem või vähem kui arvasid?
🕵
Ja viimane digikoristusnädala ülesanne – võta endale üks puhkepaus, digivaba päev või osa päevast, kus sa arvutit ega nutitelefoni ei kasuta ning Internetti ei lähe. Sest parim viis digijäätmeid vähendada on neid üldse mitte tekitada. Liigu looduses, tegele hobidega, loe raamatut ja veeda sel päeval aega oma lähedastega.
🌳
Mõtiskle, kui suur roll on sinu elus digiseadmetel, kui palju nad elule juurde annavad, aga ka sellele, kui palju sinu aega ära võtavad ja infomüra juurde loovad. Kas suudad ühe päeva täiesti ilma interneti külastamata olla, pane end proovile!

Võid digipuhkepäeval minna loodusesse – 27.-29.jaanuaril toimub Eesti Ornitoloogiaühingu talvine aialinnuvaatlus. Vaatle ja pane kirja, millised aialinnud sinu akna taga, aias või kohalikus pargis käivad – https://www.eoy.ee/talv/
🐦
Ja kui tahad osaleda meie auhinnaloosis, siis jaga enda digikoristusnädala saavutusi tagasisidevormis 3.veebruariks – https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeZMd2y4a94mn…/viewform
🙋‍♂️
👉𝗞𝗮𝘀 𝘁𝗲𝗮𝗱𝘀𝗶𝗱?
Kogu maailmas on 5 miljardit interneti kasutajat ja inimesed veetsid 2022. aastal internetivõrku ühendatult kokku üle 1,3 miljardi aasta. Maailma keskmine inimene veedab iga päev internetis üle 6,5 tunni, sellest 2,5 tundi puhtalt sotsiaalmeedias. Mida selle ajaga veel teha saaks?